نیک صالحی

Just another WordPress.com weblog

زندگی بهتر

در دنیا، 30 قانون طلایی برای موفقیت وجود دارد؛ ما در این برنامه شما را با 15 مورد از آن آشنا کنیم:

1. قانون انگيزه: 
هرچه مي گوييد يا انجام مي دهيد، از تمايلات دروني و خواسته هاي شما سرچشمه مي گيرد. پس براي رسيدن به موفقيت، بايد انگيزه ها را مشخص كرد تا با برنامه ريزي اصولي به هدف رسيد.


2. قانون انتظار:
اگر با اعتماد به نفس انتظار وقوع چيزي را در جهان پيرامونتان داشته باشيد، آن چيز به وقوع مي پيوندد. شما هميشه هماهنگ با انتظاراتتان عمل مي كنيد و اين انتظارات در رفتار و چگونگي برخورد اطرافيانتان تأثير مي گذارد.

3. قانون تمركز: 
هر چيزي را كه روي آن تمركز و به آن فكر كنيد در زندگي واقعي شكل می گیرد و گسترش پيدا مي كند. بنابراين، بايد فكر خود را بر چيزهايي متمركز كنيد كه واقعاً در طلب آنید.

4. قانون عادت:
  حداقل 95% از كارهايي كه انجام مي دهيم از روي عادت است. پس مي توانيم عادتهايي را كه موفقيتمان را تضمين مي كنند در خود پرورش دهيم؛ و تا هنگامي كه رفتار مورد نظر به طور خودکار و غير ارادي انجام نشود، تمرين و تكرار آگاهانه و مداوم آن را ادامه دهيم.

5. قانون انتخاب:
   زندگي ما نتيجه انتخابهاي ما تا اين لحظه است. چون هميشه در انتخاب افكار خود آزاديم، مهار كامل زندگي و تمامي آنچه برايمان اتفاق مي افتد در دست خودمان است.

6. قانون تفكر مثبت: 
  براي رسيدن به موفقيت و شادي، تفكر مثبت امري ضروري است. شيوه تفكرتان نشان دهنده ارزشها و اعتقادات و انتظارات شماست.

7. قانون تغيير:
تغيير اجتناب ناپذیر است و ما بايد استاد تغيير باشيم، نه قرباني آن.

8. قانون مهار کردن:
 سلامت و شادي و عملكرد درست از راه مهار کردن كامل افكار و اعمال و شرايط پيرامونمان به وجود مي آيد.

9. قانون مسئوليت:
   مسئوليت كامل آنچه هستيد و آنچه به دست آورده ايد و آنچه خواهيد شد بر عهده خود شماست.

10. قانون پاداش:
 عالم در نظم كامل به سر مي برد و ما پاداش كامل اعمالمان را مي گيريم. هميشه از هر دستی كه بدهيم از همان دست مي گيريم. اگر از عالم بيشتر دريافت مي كنيد، به اين دليل است كه بيشتر مي بخشيد.

11. قانون خدمت:
  پاداشهايي كه در زندگي مي گيريد با ميزان خدمت شما به ديگران رابطه مستقيم دارد. هرچه بيشتر براي بهبود زندگي و سعادت ديگران كار كنيد و تواناييهاي خود را افزايش دهيد، در عرصه هاي مختلف زندگي خود بيشتر پيشرفت مي كنيد.

12. قانون علت و معلول: 
  هر چیزی به علتی رخ مي دهد. براي هر علتي معلولي است و براي هر معلولي علت يا علتهاي بخصوصي وجود دارد، چه از آنها اطلاع داشته باشيد و چه نداشته باشيد. چيزي به اسم «اتفاق» و «تصادف» وجود ندارد. در زندگي، هر كاري را كه بخواهيد مي توانيد انجام دهيد؛ به شرط آنكه دقيق بدانید که چه مي خواهيد و سپس عمل كنيد.

13. قانون ذهن:
 شما به همان چيزي تبديل مي شويد كه درباره آن بيشتر فكر مي كنيد. پس هميشه درباره چيزهايي فكر كنيد كه واقعاً می خواهید به آن برسید.

14. قانون عينيت يافتن ذهنيات: 
  دنياي پيرامون تجلي فيزيكي دنياي درون شماست. كار اصلي شما در زندگي اين است كه زندگي مورد علاقه خود را در درون خود خلق كنيد. زندگي آرمانی  خود را با تمام جزئيات آن مجسم كنيد و اين تصوير ذهني را تا زماني حفظ كنيد كه در دنياي پيرامون شما تحقق پيدا كند.

15. قانون رابطه مستقيم:
  زندگي بيروني شما بازتاب زندگي دروني شماست. بين طرز تفكر و احساسات دروني شما و عملكرد و تجارب بيرونيتان رابطه مستقيم وجود دارد. روابط اجتماعي و وضعيت جسماني و شرايط مالي و موفيتهاي شما بازتاب دنياي دروني شماست.

Advertisements

No comments yet»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: