نیک صالحی

Just another WordPress.com weblog

موفقیت

هر کسی موفقیتهایش را بر اساس مقیاسی نسبی می سنجد. مـوفـقـیـتـهای كـوچـك بـرخی از اشخاص ممكن است در نظر برخی دیگر بزرگ جلوه کند. این امر به نوع تربیت و تحصیلات و شرایط مـوجود در زندگی بستگی دارد. با این حال، افرادی نیز وجود دارند كه نمی توانـند به سطـح رضایتبخشی از موفقیت دست یابند. ضعفهای شخصیتی و ویژگیهای از پـیـش تعیین شده زندگی مـوانع اصلی در راه چنین انسانهایی به شمار می رود. اگر در زندگی شرایط دشواری را تـجربه كرده اید، به این ویژگیها و موقعیتها نگاهی بیندازید تا ببینید که در حال آماده کردن «خود» برای شكستهای بیشتر هستید یا خیر؟

پشت گوش اندازی:

   ممكن است یكی از اهریمنان اصلی و عامل نابودی شما در تحصیل و زندگی شغلی طفره رفتن از کارها و به تعویق انداختن آنها باشد. افرادی كه علامت مزمن این «بـیـمـاری» در آنان دیده می شود مایل اند، با این جملات توجیه كننده كه «تمام كردنش كاری نخواهد داشت» و یا «نگران نباش، وقت برای انجام دادنش بسیار است»، كارها و وظایفشان را برای همیشه از سر خود باز كنند و به تعویق بیندازند.
  فرد پشت گوش انداز انسانی تنبل و سست است. او برای همه چیز عذر و بهانه دارد و با اینكه توانایی و ابزار انجـام دادن امور را در اختیار دارد، از اتمام آنها طـفره می رود.

ترس از موفقیت:
  مانع اصلی دیگر واهمه داشتن از موفقیت است. با اینكه چنین افرادی دقیق  می دانند كه برای موفق شدن به چه چیزی نیاز دارند، به سبب ترس از موفقیت، نمی توانند به هدفشان برسند و در نـظـر آنها راه پـیـش رو رعـب آور است؛ و نگرانی از آینده و مسائلی که گریبانگیر او خواهد شد سبب نداشتن بصیرت و بازماندنشان می شود.

فرصتهای ترقی ممكن است در محل کار پیش بیاید، اما فردی كه از موفقیت وحشت داشته باشد نمی تواند ترفیع بگیرد. او بهانه می آورد كه مسؤلیـتـهـای شـغـل جدید زیاد و خارج از تواناییهای اوست. این گونه اشخاص میلی به بالارفتن از پله های ترقی ندارند؛ و وقتی که آینده نامعلوم باشد، این وحشت شدت بیشتری می یابد.

  تشخیص و حل این مشكل آسانتر از برخورد با پشت گوش انـدازی است. بـا كمی هم محوری و شكیبایی، می توانید شرایط را به نفع خود تغییر دهید.

Advertisements

No comments yet»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: